A magyar néptánc történelmünk során nem csak mint egy szórakozási, vagy ismerkedési forma volt használatos: egy-egy kis közösségben ezek a táncos alkalmak voltak a legnagyobb összekovácsoló erővel bíró események.
Egy közösség tagjai egymást csak a mozgáskultúrájukon keresztül ismerhetik meg igazán.
A népi kultúrában a táncokat az emberek egymástól tanulták. Szüleiktől, tapasztaltabb társaiktól lesték el, a megörökölt kincset pedig fejlesztették tovább, idővel szintén továbbadva azt az utódaiknak. A helyi, fizikai közösségeken keresztül így továbbörökített táncok azonban mára kivesztek az átlagember életéből, a közös nyelv eltűnésével pedig eltűnt az általuk biztosított közös, és biztonságos tér is, amely egymás megismerésének lehetőséget adott.
A csoport maggondolata ennek a biztonságos térnek a közös újrateremtése, ahol együtt tudunk fejlődni, és eközben az alkalmak során fokozatosan megismerni saját magunk, és a többiek mozgását. Hogy a tánc ne egy kénytelen, kellemetlen dolog legyen, hanem egy örömmel teli aktivitás, ami közben mindenki felszabadultan, magabiztosan élheti meg még a hibáit is. Itt egy olyan a közegnek a létrehozása a cél, ahol nincs hiba, csak finomítható mozdulat, mert nincs tehetségtelen táncos, csak új, érdeklődő ember.
Részletek és jelentkezés:
https://keletnyugati.hu/tanccsoport/